It costs about $6 around here, so let's say without toy it's $5.
https://www.childstats.gov/americaschildren/tables/pop1.asp says there are 71 million kids.
$466 billion a year.
Ok, ok, that is maybe too high. Let's assume a wonderful world where you can produce a meal for a dollar (less than the local school district).
$77 billion a year.