The actual people moving the jelly beans into position were, according to the making-of video, unpaid. Music is like video games, movies, journalism, political campaigns, etc: grunt work gets done by an undercaste of young people "paying their dues" with the promise that they will be allowed to graduate to the interesting, high status stuff if they just stick with it a little while longer. (This is a lie.)
Which is roughly 62 hours a month.
Even if the people were being paid $50/hour, which is unlikely considering I assume most of them will be volunteers, that comes out to about $50,000.
They said they used 288,000 jelly beans. There is roughly 400 jelly beans per pound. You can buy bulk jelly beans for $85 for 10lbs.
Which comes out to $61,200 for the jelly beans. I'm sure they could get a non-name brand or bulk discount so it could be much less.
So definitely less $100,000 for the music video.
They can make that money back pretty quickly if they become a YouTube partner and the video goes viral. They would only need about 50million views to pay back the costs of making the video.
Plus, how can you put a price on art?