This just tells me spending increases. Nothing about absolute consumption. I don't know about others, but I'm consuming about the same amount of milk I was when I was getting $10/hr vs $35/hr. I might buy more "luxury" products (ice cream, organic milk, etc), but I'm certainly not buying more than I was at $10/hr. My caloric intake is about the same. Perhaps, I'm the odd one out. In my case, most of that extra money just went towards rent and a car.