That's a lot of milk (and eggs) each day for one person. Doesn't it get boring? I find myself going off eggs really quickly...
Eggs I eat 3 whites and two full. But yes it gets very boring (the eggs, milk a little less). I have to gain weight for gym though. Soon will get a cook and try to lower eggs/milk.
Stop buying the most expensive things at whole foods then.
Tell me a better/cheaper protein source.
The eggs and milk that aren't the most expensive ones at whole foods? Also, whey powder.
Unfortunately I come from a shitty country, those aren't the expensive ones. I also take whey powder.
... what country?
Albania
There are cheaper alternatives for weight gain or protein if cost is an issue. For instance, tuna, peanut butter, olive oil, protein powder...
Also take protein powder. I hate tuna. Peanut butter is more expensive. Olive oil has no protein.